Aktualności

          • 110 lat tradycji, nauki i wychowania. Jubileusz Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Kowali

          • Rok 2026 zapisze się w historii Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Kowali. Placówka obchodzi bowiem wyjątkowy jubileusz – 110-lecie swojego istnienia. To niezwykłe święto stanowi okazję do wspomnień, podsumowań oraz wyrażenia wdzięczności wszystkim tym, którzy przez ponad wiek tworzyli i nadal tworzą społeczność szkolną.Historia szkoły sięga 1916 roku. Przez dziesięciolecia była ona nie tylko miejscem zdobywania wiedzy, ale także ważnym ośrodkiem życia społecznego i kulturalnego lokalnej społeczności. W jej murach wychowały się kolejne pokolenia mieszkańców Kowali i okolic, którzy dziś z sentymentem wspominają szkolne lata, nauczycieli oraz wydarzenia kształtujące ich młodość.Na przestrzeni 110 lat szkoła przechodziła liczne przemiany, dostosowując się do zmieniających się czasów i potrzeb edukacyjnych, co pokazali uczniowie w przedstawieniu przygotowanym przez panie Ilonę Rutę i Monikę Wiczuk.

            Uroczystość była okazją do przypomnienia najważniejszych kart z historii placówki, prezentacji osiągnięć uczniów oraz wspólnego świętowania tego niezwykłego jubileuszu. Niezmiennie jednak pozostawała wierna swojej misji – wszechstronnemu kształceniu i wychowywaniu młodych ludzi w duchu wartości takich jak odpowiedzialność, szacunek, patriotyzm oraz otwartość na drugiego człowieka.Obchody jubileuszu 110-lecia rozpoczęły od mszy świętej w miejscowej kaplicy.

            Dalsza część uroczystości odbyła się w budynku szkoły, który zgromadził uczniów, absolwentów, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców, przedstawicieli władz samorządowych oraz licznych gości powitanych przez Panią Dyrektor – Ewelinę Zaborowską-Oroń. Wśród nich obecni byli wcześniejsi dyrektorzy szkoły: Janusz Pomorski, Ireneusz Radomski oraz Bożena Mroczkowska. Samorząd Gminy Poniatowa reprezentowali: zastępca Burmistrza Poniatowej Aneta Poniatowska, skarbnik Gminy Anna Ruta, sekretarz Gminy Dominik Molesta, kierownik Wydziału Inwestycji Lidia Kuna, kierownik Wydziału Promocji Aneta Mazur oraz Dyrektor Miejsko-Gminnego Zespołu ds. Obsługi Oświaty Anna Gogół. Obecni byli także przedstawiciele Rady Miejskiej w osobach: Przewodnicząca Rady Miejskiej w Poniatowej Ewa Baranowska oraz Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Paweł Stachyra. Lubelskie Kuratorium Oświaty reprezentowała starszy wizytator Małgorzata Bojar. Swoją obecnością zaszczycili nas również emerytowani pracownicy szkoły. Szczególnym momentem spotkania były wspomnienia absolwentów, którzy dzielili się historiami ze szkolnych lat. Nie zabrakło wzruszeń, uśmiechów oraz refleksji nad tym, jak wielką rolę szkoła odegrała w ich życiu. Dla wielu była ona miejscem pierwszych sukcesów, przyjaźni i marzeń, które z czasem udało się zrealizować.

            Podczas obchodów odbył się  rodzinny, w czsie którego uczestnicy mogli obejrzeć zdjęcia, kroniki i rysunki wykonane przez każde dziecko naszej szkoły. Ponadto korzystali z przygotowanych atrakcji, wśród których znalała się loteria fantowa, sprzedaż ciast, dań gorących i innych przysmaków. Dziękujemy za otrzymane wsparcie przy organizacji Jubileuszu: Pani Aldonie Szwed- sołtys Kowali Pierwszej, Panu Arturowi Bednarczykowi- sołtysowi Kowali Drugiej, KGW w Kowali Pierwszej, Stowarzyszeniu Podkowa, OSP w Kowali Pierwszej, Osp w Kowali Drugiej, ARS w Poniatowej, Radzie Rodziców naszej szkoły oraz Państwu Magdalenie i Pawłowi Stachyra.

            Jubileusz 110-lecia to nie tylko okazja do świętowania, ale także moment spojrzenia w przyszłość. Społeczność szkolna z dumą pielęgnuje dorobek minionych pokoleń, jednocześnie podejmując nowe wyzwania i budując kolejne rozdziały historii szkoły.Niech następne lata przyniosą placówce dalsze sukcesy, a wartości przekazywane od pokoleń pozostaną trwałym fundamentem wychowania kolejnych uczniów.
            Sto dziesięć lat historii to powód do dumy – i piękne zobowiązanie na przyszłość.
                                                                                                         Monika Wiczuk, Ilona Ruta

          • Loteria fantowa podczas obchodów 110-lecia naszej szkoły !

          • Już w niedzielę podczas obchodów 110-lecia naszej szkoły odbędzie się wyjątkowa loteria fantowa!

            Na uczestników czeka wiele atrakcyjnych nagród. Każdy los wygrywa, więc emocji i dobrej zabawy z pewnością nie zabraknie!

            Serdecznie zachęcamy wszystkich gości do udziału w loterii. To nie tylko szansa na zdobycie ciekawej nagrody, ale także możliwość wsparcia naszej szkoły.

            Cały dochód z loterii zostanie przeznaczony na potrzeby szkolne.

            Do zobaczenia 14 czerwca podczas wspólnego świętowania 110-lecia naszej szkoły!

          • Wycieczka przedszkolaków i uczniów klas I-III do Wioski Indiańskiej

          • Dziś grupa przedszkolna oraz uczniowie klas I–III uczestniczyli w niezwykłej wycieczce do Wioska Indiańska - 'Topai'

            Podczas pobytu dzieci miały okazję zobaczyć prawdziwe tipi, poznać zwyczaje, tradycje oraz kulturę Indian .W ciekawy i przystępny sposób dowiedziały się, jak wyglądało ich codzienne życie.

            Na uczestników czekało również wiele atrakcji – warsztaty tematyczne, zabawy ruchowe oraz liczne aktywności integracyjne, które dostarczyły wszystkim mnóstwo radości i niezapomnianych wrażeń. Nie zabrakło także okazji do wspólnej zabawy, zdobywania nowych doświadczeń i rozwijania wyobraźni.

            To był dzień pełen przygód, uśmiechu i cennej wiedzy. Dziękujemy organizatorom za serdeczne przyjęcie i wspaniale spędzony czas!

          • 🌞 Radosny Dzień Dziecka w naszej szkole! 🌞🎈

          • 1 czerwca w naszej szkole nie brakowało uśmiechów, dobrej zabawy i wyjątkowych atrakcji.

            Dzień rozpoczęliśmy od miłej niespodzianki przygotowanej przez strażaków z Osp Kowala Druga, którzy przyjechali do naszej szkoły z lodami z okazji Dnia Dziecka, za co serdecznie dziękujemy!

            Najmłodsi uczniowie świętowali Dzień Dziecka podczas pełnego atrakcji pikniku. Wcześniej starsze koleżanki zamieniły się w prawdziwe artystki, malując przedszkolakom twarze i wykonując kolorowe brokatowe tatuaże. Podczas pikniku dzieci puszczały bańki mydlane, tworzyły małe dzieła sztuki przy użyciu farb i przede wszystkim świetnie się bawiły.

            Uczniowie klas I–III również spędzili ten dzień wyjątkowo. Wybrali się do kina w Poniatowej na film „Drzewo Magii”, a po seansie wspólnie udali się na pyszną pizzę.

            To był dzień pełen dziecięcej radości, wspólnej zabawy i pięknych chwil, które na długo pozostaną w pamięci naszych uczniów.

            Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli uczynić ten dzień tak wyjątkowym a dzieciom życzymy spełnienia marzeń, wielu powodów do uśmiechu i samych szczęśliwych dni!

          • Tydzień ruchu w klasach I-III

          • Uczniowie klas I-III kolejny już raz wzięli udział w 15 edycji Europejskiego Tygodnia Ruchu!

            MOVE Week to coroczne globalne wydarzenie, które odbywa się w ostatnim tygodniu maja. Jest integralną częścią kampanii NowWeMOVE, realizowanej przez International Sport and Culture Association.

            Celem MOVE Week jest promowanie korzyści płynących z aktywnego stylu życia oraz regularnego uprawiania sportu i aktywności fizycznej.

            Był to tydzień pełen aktywności, wspólnej zabawy i ruchu w codziennych zajęciach z Akademią Krokieta i Lamy. Bawiliśmy się i ćwiczyliśmy głównie po to, by się po prostu poruszać, ale i zintegrować, wspólnie spędzić czas.

            Ponadto dzieciaki uzupełniały swoją Kartę aktywności „Twój ruch!”, na której mogły zaplanować swój tydzień ruchu.

            W tym roku podczas MOVE Week pokazujemy, że ruch może być naturalnym elementem nauki i szkolnej codzienności.

            W 2026 roku w Polsce stawia się na edukację w ruchu (ang. Physically Active Learning) – oznacz to, że krótka aktywność wpleciona w zajęcia potrafi wspierać koncentrację, dobre samopoczucie i radość z nauki.

            #MOVEWeekPoland #MOVEWeekPoland2026 #MOVEWeek #edukacjawruchu #PhysicallyActiveLearning #NowWeMove #BeActive

            MOVE Week Poland

            Fundacja V4Sport

            NowWeMove

            ISCA - International Sport and Culture Association

            Koordynator akcji Monika Wiczuk

          • Wycieczka do Ogrodu Botanicznego

          • Uczniowie klas 4–8 wybrali się na wycieczkę do Lublina, podczas której nie zabrakło emocji, współpracy i ciekawych spotkań z historią oraz przyrodą.

            Naszą przygodę rozpoczęliśmy w Let Me Out Escape Room, gdzie uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności logicznego myślenia, spostrzegawczość i zdolność współpracy w grupie. Rozwiązywanie zagadek i poszukiwanie wskazówek dostarczyło wszystkim mnóstwo emocji oraz satysfakcji z pokonywania kolejnych wyzwań.

            Następnie udaliśmy się do Ogrodu Botanicznego UMCS. Podczas spaceru z przewodnikiem poznaliśmy wiele interesujących gatunków roślin oraz ciekawostek związanych z przyrodą. Zwiedziliśmy również zabytkowy Dworek Kościuszków, gdzie mogliśmy przenieść się w czasie i poznać fragment historii tego wyjątkowego miejsca.

            To była wycieczka pełna różnorodnych doświadczeń – od zagadek i wyzwań, przez kontakt z przyrodą, aż po spotkanie z historią. Wróciliśmy zadowoleni, bogatsi o nową wiedzę i piękne wspomnienia!

          • "Noc Otwartych Sądów" w Sądzie Rejonowym w Opolu Lubelskim⚖️

          • To był tydzień pełen wrażeń, nowych doświadczeń i wyjątkowych lekcji poza szkolnymi murami!

            Choć uczestnicy niedawnej wycieczki na Roztocze wrócili zmęczeni po dwóch dniach intensywnego zwiedzania, nie zabrakło im energii na kolejne wyzwanie. Część uczniów klas 4–8 wyruszyła do Sądu Rejonowego w Opolu Lubelskim, aby wziąć udział w wydarzeniu „Noc Otwartych Sądów”.

            Podczas wizyty uczniowie mieli okazję zajrzeć za kulisy pracy sądu, zwiedzić sale rozpraw oraz dowiedzieć się, jak funkcjonuje wymiar sprawiedliwości. Nie zabrakło ciekawych rozmów, pytań i praktycznych informacji, które pozwoliły lepiej zrozumieć rolę sądu w życiu społecznym.

            To była niezwykle wartościowa lekcja obywatelska, pokazująca, że nauka może odbywać się nie tylko w klasie, ale także poprzez bezpośrednie poznawanie instytucji i miejsc ważnych dla naszego społeczeństwa.

            Od malowniczych krajobrazów Roztocza, przez odkrywanie historii kamieniołomów w Józefowie, aż po spotkanie z wymiarem sprawiedliwości – nasi uczniowie udowodnili, że ciekawość świata i chęć zdobywania wiedzy nie znają zmęczenia!

            Dziękujemy organizatorom „Nocy Otwartych Sądów” za możliwość udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. To był wieczór pełen inspiracji i niezapomnianych doświadczeń!

          • Wycieczka na Roztocze 🌿🌱

          •  

            Uczniowie klasy szóstej i piątej wrócili z niezwykłej, dwudniowej wycieczki na Roztocze pełni wrażeń, nowych doświadczeń i pięknych wspomnień!

            Pierwszego dnia odwiedziliśmy Roztoczański Park Narodowy oraz Zwierzyniec. Podczas spacerów po malowniczych trasach podziwialiśmy piękno roztoczańskiej przyrody, poznawaliśmy ciekawostki o lokalnej faunie i florze oraz odkrywaliśmy uroki jednego z najpiękniejszych miejsc regionu. Zwierzyniec zachwycił nas swoim spokojnym klimatem, pięknymi widokami oraz słynnym kościółkiem „Na wodzie” pw. św. Jana Nepomucena.

            Była to doskonała okazja do nauki w terenie, wspólnej integracji i aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Mieliśmy też wyjątkową okazję obserwować procesję z Najświętszym Sakramentem kajakami po wodzie wokół kościółka.

            Drugiego dnia wybraliśmy się do kamieniołomów w Józefowie. To była ciekawa lekcja geografii.

            Wycieczka dostarczyła nam wielu emocji, uśmiechu i niezapomnianych chwil. Wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni — z bagażem pięknych wspomnień i nowych doświadczeń!v

          • 📚🎶 Sukcesy naszych uczniów! 🎶📚

          • Z ogromną radością dzielimy się kolejnymi osiągnięciami uczniów naszej szkoły, którzy z pasją i zaangażowaniem reprezentowali nas podczas konkursów organizowanych na terenie naszej gminy.

            Podczas III Edycji Konkursu Pięknego Czytania, organizowanego przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Poniatowej, naszą szkołę reprezentowali: Natalia Kocon, Dawid Radziejewski, Nikodem Pomorski oraz Daria Radziejewska.

            Szczególne gratulacje kierujemy do Nikodema Pomorskiego, który zdobył I miejsce w kategorii klas IV–VI!

            Tego samego dnia odbył się również Konkurs Piosenki Angielskiej „You Can Sing!”, organizowany przez Centrum Kultury, Turystyki i Promocji w Poniatowej oraz Studio Językowe ONE STEP. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy III Dawid Radziejewski, który wyśpiewał I miejsce w kategorii klas I–III!

            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i laureatom. Jesteśmy bardzo dumni z Waszych sukcesów, talentów oraz odwagi w reprezentowaniu naszej szkoły. Życzymy kolejnych osiągnięć i dalszego rozwijania swoich pasji!

          • Warsztaty plastyczne w Kole Gospodyń Wiejskich w Kowali Pierwszej

          • 12 maja przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych wybrały się do Koła Gospodyń Wiejskich w Kowali Pierwszej, gdzie panie przeprowadziły dla dzieci wspaniałe warsztaty plastyczne . Dzieci pod okiem pań tworzyły wyjątkowe kompozycje kwiatowe z okazji zbliżającego się Dnia Matki . Korzystały z różnorodnych materiałów . Każda kompozycja była unikalna, pełna kolorów i symbolizowała miłość oraz wdzięczność dla mam . Dzięki temu dzieci mogły wyrazić swoje uczucia w piękny, twórczy sposób, a wspólna praca dała im wiele radości i satysfakcji. Na zakończenie panie poczęstowały dzieci pysznymi racuchami oraz gorącą herbatą . Nie zabrakło także wesołej zabawy . Składamy serdeczne podziękowania paniom za ich zaangażowanie i ogromne serce włożone w przygotowanie tych zajęć.

            Koło Gospodyń Wiejskich w Kowali Pierwszej

          • Wycieczka przedszkolaków

          • 11 maja przedszkolaki z grup 3-4 latków oraz 5-6 latków wyruszyły na fascynującą wycieczkę. Najpierw odwiedziły Hutę Szkła Jargiło Glass Studio we Wronowie. Dzieci z wielkim zaciekawieniem zwiedzały pracownie, w których doświadczeni rzemieślnicy pokazywali, jak powstaje szkło . Przedszkolaki miały okazję zobaczyć różnorodne techniki – od formowania gorącego szkła, po precyzyjne zdobienia. Największą radość sprawiło dzieciom samodzielne wykonanie szklanych kwiatków . To wyjątkowe doświadczenie pozwoliło dzieciom nie tylko poznać historię szkła, ale także poczuć magię rękodzieła. Zwieńczeniem wizyty w hucie było ognisko, gdzie dzieci piekły kiełbaski i wspólnie spędzały czas . Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Banku Spółdzielczym w Poniatowej , gdzie dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat finansów. Poznały pracę bankowca, dowiedziały się, jak funkcjonuje bank, a następnie same przeliczały pieniądze , stemplowały przekazy i uczyły się podstawowych operacji bankowych. Dodatkowo dzieci samodzielnie rozpoznawały banknoty, sprawdzały, czy są prawdziwe, oraz poznawały ich główne cechy. Ta wizyta pomogła im zrozumieć, jak ważna jest oszczędność i odpowiedzialne zarządzanie pieniędzmi.

          • „Majówka – dlaczego mamy wolne?”🇵🇱🇵🇱

          • Z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczniowie klas V i VII przygotowali wyjątkowy apel pod tytułem „Majówka – dlaczego mamy wolne?”.

            Podczas apelu dowiedzieliśmy się, dlaczego te trzy majowe dni są dla nas – Polaków – tak ważne. Uczniowie przypomnieli znaczenie Święta Pracy, Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Nie zabrakło recytacji oraz piosenek podkreślających znaczenie symboli narodowych i wagę Konstytucji 3 Maja. Była to także chwila refleksji nad wolnością i patriotyzmem.

            Dziękujemy uczniom klas V i VII za zaangażowanie i występ przygotowany pod opieką p. Ilony Ruty i p. Agnieszki Gołofit.

          • 🇵🇱 13. Rajd mjra cc. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”

          • Uczniowie naszej szkoły kolejny raz aktywnie uczestniczyli w wydarzeniu upamiętniającym bohaterów walczących o wolność naszej Ojczyzny. 

            Pomimo zmęczenia uczestnicy dzielnie pokonywali kolejne kilometry, pokazując ogromną determinację, zaangażowanie i siłę charakteru. Wspólna wędrówka była nie tylko sprawdzianem kondycji fizycznej, ale również wyjątkową lekcją historii i patriotyzmu. Trasa rajdu prowadziła przez miejsca pamięci związane z bohaterami walczącymi o wolność naszej Ojczyzny, co pozwoliło młodzieży lepiej poznać lokalną historię.

            Udział w Rajdzie mjra ps. „Zapora” stał się już piękną tradycją, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń naszej szkoły.

            Uczniowie uczestniczyli w rajdzie pod opieką pani Ilony Ruty.

            Dziękujemy organizatorom za wspaniale przygotowane wydarzenie, a naszym uczniom za godne reprezentowanie szkoły 👏
             

          • Obchody Dnia Ziemi

          • 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi, w tym roku pod hasłem „Our Power, Our Planet – nasza moc, nasza planeta”. To święto wspólnej odpowiedzialności za środowisko i dowód, że codzienne czynności realnie wpływają na przyszłość Ziemi.
            Nasze  działania rozpoczęliśmy kilka dni temu od sprzątania, ogłoszenia konkursu na „Eko zabawkę”, przystąpienia do projektu „Pożyteczne odpady w naszych ogródkach”.
            W  środę odbył się apel, podczas którego uczestnicy kółka teatralnego przedstawili problem zaśmiecania naszej planety, co skutkuje tym, że Ziemia jest chora. Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas I-VIII odczytali przygotowane listy z obietnicami i deklaracjami wobec Ziemi. Uczniowie klas młodszych zaśpiewali piosenkę „Zielony dom”.
            Na podsumowanie obejrzeliśmy filmy: „Wielka Pacyficzna Plama Śmieci” oraz „Ubrania białego, martwego człowieka”, a także nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu i wręczono nagrody.

            Dzień Ziemi to dobry moment, by przypomnieć sobie, że nawet drobne codzienne decyzje mają znaczenie.
             EarthDay.org zachęca do działań prostych, lecz realnie wpływających na środowisko:

            • ograniczaj zużycie plastiku - wybieraj torby i butelki wielorazowe,
            • oszczędzaj energię i wodę – wyłączaj światło, skracaj czas kąpieli,
            • wybieraj transport zbiorowy zamiast samochodu, a najlepiej poruszaj się pieszo lub rowerem, 
            • sadź drzewa i rośliny przyjazne zapylaczom lub dbaj o zieleń wokół siebie,
            • sprzątaj swoje otoczenie – las, park lub najbliższą okolicę,
            • ogranicz marnowanie żywności i wybieraj produkty lokalne,
            • ucz się i dziel wiedzą o ochronie środowiska z innymi.

            Jak podkreślają organizatorzy Dnia Ziemi, małe działania podejmowane wspólnie mają wielką moc – a troska o planetę nie kończy się jednego dnia w roku.
                                                 Ewa Rzeźnik, Monika Wiczuk

          • Udział w gminnych rozgrywkach XXVI edycji Pucharu Tymbark

          • Piłka nożna to jedna z najbardziej popularnych dyscyplin sportowych na świecie. Nasi uczniowie uwielbiają w nią grać, a także podejmować wyzwania.

            15 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnych rozgrywkach XXVI edycji Pucharu Tymbark. Turniej promuje ideę „piłki dla każdego”. To lekcja fair play, zdrowego trybu życia i sportowego ducha, który zostaje z uczestnikami na całe życie.

            Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny, które zajęły II miejsca. Naszą gminę będą reprezentowały na szczeblu powiatowym uczniowie ze szkoły w Poniatowej.

            Dzieci w kategorii U 10 przygotowała pani Monika Wiczuk,

            a uczniów w kategorii U 12 pan Adrian Kowalski.

            Gratulujemy udziału w turnieju!

          • Gala Stypendystów programu "Lubelskie Wspiera Uzdolnionych 2025-2026"

          • Z dumą informujemy, że nasza uczennica Daria Radziejewska została wyróżniona podczas uroczystej Gali Stypendystów programu „Lubelskie Wspiera Uzdolnionych 2025–2026”.

            Wydarzenie odbyło się 14 kwietnia 2026 roku w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie i zgromadziło najzdolniejszych uczniów z całego regionu. Program realizowany jest w ramach Funduszy Europejskich dla Lubelskiego 2021–2027 i stanowi ogromne wsparcie dla młodych talentów.

            To wyjątkowe wyróżnienie jest dowodem ciężkiej pracy oraz zaangażowania. Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy dalszych osiągnięć oraz rozwijania swoich talentów!

          • Sprzątanie świata

          • 17 kwietnia społeczność naszej szkoły kolejny raz wzięła udział w akcji sprzątania świata. Celem akcji jest budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej oraz odpowiedzialności za środowisko naturalne, a także kształtowanie postaw i świadomości ekologicznej, odpowiedzialności za stan środowiska. Aby zastosować teorię w codziennej praktyce, postanowiliśmy połączyć dwie inicjatywy- „Sprzątanie gminy z ZZOKiem" Zakład Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w Bełżycach” oraz „XI edycja Sprzątamy Dla Polski. Nasze działania wsparli: rodzice, sołectwo Kowala Pierwsza, Koło Gospodyń Wiejskich w Kowali Pierwszej, przygotowując słodki poczęstunek oraz napoje, Stowarzyszenie Klub Abstynenta „Animus” Poniatowa oraz Straż Kowala Pierwsza , którzy przygotowali ognisko oraz zebrali worki ze śmieciami pozostawione w różnych częściach naszej wsi. Po wspólnej pracy odbyło się integracyjne ognisko, gry i zabawy na świeżym powietrzu.

                                                                        Koordynator akcji Monika Wiczuk

          • „Dziadek do Orzechów - Dwa Królestwa”

          • 13 kwietnia dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się na wyjątkowe wydarzenie kulturalne musical profilaktyczno-dydaktyczny

            pt. „Dziadek do Orzechów-Dwa Królestwa”. Spektakl odbył się w Sali Kongresowej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

            Przedstawienie w niezwykle barwny i przystępny sposób poruszało ważne tematy wychowawcze, ukazując świat wartości, wyborów oraz konsekwencji podejmowanych decyzji . Dzięki ciekawej fabule, pięknej scenografii oraz muzyce, dzieci z dużym zaangażowaniem śledziły losy bohaterów .

            Wyjazd był nie tylko okazją do obcowania ze sztuką, ale także ważną lekcją profilaktyki i refleksji nad własnym postępowaniem. Dzieci wróciły pełne wrażeń, bogatsze o nowe doświadczenia i przemyślenia .

            To wydarzenie z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczestników!

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Kowali
      • ewelina.oron@op.pl mwiczuk@op.pl
      • 818201009
      • Kowala Druga 29
        24-320 Poniatowa
        Poland
      • Adres Skrzynki AE:PL-71391-40306-EGHRW-13
        https://epuap.gov.pl/wps/portal/strefa-klienta/katalog-spraw/profil-urzedu/szkolakowala
      • Mateusz Szembek
        tel. 513-850-227
        e-mail: iod@bodo24.pl
      • Redaktor BIP Ewelina Zaborowska-Oroń
        ewelina.oron@op.pl
    • Logowanie

  • liczba odwiedzin: 11527